SPOLEK VĚŽIČKA

Boty VIIIV září roku 2015 jsme u nás v Rybím založili neziskovou organizaci s názvem Společenské centrum Věžička Rybí, z.s. Stejně jako řada podobných organizací náš spolek usiluje o podporu komunitního rozvoje a zlepšení života našich občanů. Naší ambicí je zaujmout nejen místní, ale také lidi z širšího okolí.

Chceme místo, kde se lidi mohou setkávat, rozvíjet se, dovědět se něco zajímavého, inspirovat, tvořit, pobavit se nebo se potkat jen tak nad miskou dobrého čaje.

Jak již název spolku napovídá, místo, kde chceme naše aktivity realizovat, je budova čp. 102, kde kdysi býval starý obchod a pekárna, a kterou všichni známe pod jménem Věžička. V loňském roce uplynulo 85 let od její výstavby a je to na ní již pěkně znát. Zkrátka budova potřebuje rozsáhlou rekonstrukci. Naše představa je taková, že se budeme snažit zachránit co nejvíce její venkovní vzhled i vnitřní interiéry.

Víme, že je před námi ještě dlouhá cesta, ale věříme, že se nám komunitní centrum podaří vybudovat. Od ledna tohoto roku se účastíme vzdělávacího programu Viadukt – Průvodce, který realizuje Nadace VIA a ve kterém se učíme, jak se správně protloukat světem neziskovek. Protože víme, že rekonstrukce Věžičky bude náročná, pečlivě sledujeme možnosti využití dotací, které by nám mohly finančně pomoci. Všichni poskytovatelé dotací požadují spolufinancování vlastníka nemovitosti. Proto jsme se s velkou odvahou a důvěrou rozhodli pro vyhlášení veřejné sbírky, kterou bychom právě využili na hrazení našeho finančního podílu při rekonstrukci Věžičky.

Pokud si myslíte, že záchrana Věžičky má smysl, prosíme, přispějte na transparentní účet veřejné sbírky, jehož účelem je rekonstrukce budovy čp. 102, dominanty obce Rybí. Za poskytnutý finanční dar jsme připraveni zaslat potvrzení o poskytnutí daru.

Číslo účtu:   2000907859/2010

Za všechny Vaše příspěvky (ať už finanční nebo dobrou radu) děkujeme.

 

Držte nám palce 🙂